Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach


 • Statystyki

  • Odwiedziny: 252473
  • Do końca roku: 220 dni
  • Do wakacji: 27 dni

 • Kalendarium

  Sobota, 2024-05-25

  Imieniny: Borysa, Magdy

Biblioteka

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

 

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Cel ten realizowany będzie przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach, oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze.

 

Przedstawiamy działania związane z realizacją Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Program rozpoczęto od konsultacji z uczniami, rodzicami oraz kadrą i miały one na celu ustalenie ciekawych propozycji wydawniczych. Na podstawie tych propozycji została stworzona lista książek, którą pozytywnie zaopiniowała  Rada Rodziców, Samorząd Szkolny oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Świerczowie. Następnie dokonano zakupu 121 woluminów, na kwotę 3100,00 złotych (2480,00 – dotacja, 620,00 – środki własne). Wśród zakupionych pozycji znalazły się lektury, beletrystyka, popularno-naukowe, a także książki uwzględniające potrzeby uczniów niepełnosprawnych.  Równocześnie rozpoczęły się przygotowania  do realizacji projektów edukacyjnych przez poszczególne zespoły klasowe.

 

Klasa II – „W świecie Kubusia Puchatka”

Klasa III – „Szkoła marzeń”

Klasa IV – „W świecie baśni”

Klasa V – „W świecie mitów”

Klasa VI – „W mojej małej Ojczyźnie”

Klasa VII – „Bohaterowie literaccy”

 

Niestety zaplanowane działania musiały ulec modyfikacji, ponieważ  na przełomie października i listopada powrócono do zdalnego nauczania. Projekty przeniesiono do sieci. 

 

 

 

Artykuły